piątek, 12 października 2012

W duchu patriotycznymOkres jesienny to szczególny czas dla wielu  Polaków. Miesiąc wrzesień nasuwa daty, które nie jeden z naszych rodaków jeszcze pamięta z własnego dzieciństwa, inny wie z tego, co babcia czy dziadek przekazywali podczas rozmów czy lekcji historii, która nieraz się tak bardzo dłużyła. Nie mówi się o tych wydarzeniach łatwo, co nie oznacza jednak, że wcale i zostały one zapomniane. Wręcz przeciwnie, wciąż żyją w pamięci nie tylko naszej Polaków, ale i całego świata. Na obczyźnie, na emigracji w miejscu, gdzie teraz jest nasz dom również pamiętamy o tym, co się wydarzyło, o tej trudnej historii, która miała miejsce w tak naprawdę niedalekiej przeszłości. 
Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie „A więc wojna” wystawione przez  grupę teatralną działającą pod egidą Together – Razem w której wzięli udział Janusz oraz Monika „od nas”. Temat niezmiernie trudny do wykonania, wymagający odpowiedniego zinterpretowania zarówno przez nadawcę, jak i nas odbiorców, uważnego wsłuchania się.
Podczas spektaklu nie kryto wzruszeń wsłuchując się w teksty, widząc  przemijające obrazy na ścianie z okresu wojny. Podsumowując całość została znakomicie przygotowana, należą się podziękowania oraz gratulacje dla  tej dopiero raczkującej grupy za trud i chęci włożone w przygotowanie i realizacje tej sztuki.
Życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejną sztukę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz