niedziela, 21 grudnia 2014

Polska Wigilia w BandonJeżeli ktoś z Was lub Waszych znajomych spędza Wigilię samotnie, lub ma po prostu ochotę spędzić ten czas wspólnie z Polonią w Irlandii zapraszamy na Wigilię do Bandon trzeba jedynie wcześniej zadzwonić i potwierdzić swoją obecność, żeby osoby przygotowujące wieczerze mogły dołączyć kolejne nakrycie do stołu. 
NUMERY TEL. 087 063 31 38 lub 086 446 2222.

Marzenie o Polskiej Wigilii powstało w głowie kilku chrześcijan, którzy obserwowali przez kilka lat wspaniały pomysł irlandzkiej, chrześcijańskiej społeczności w Bandon, Co. Cork

Samotni ludzie byli zaproszeni i ugoszczeni przez chrześcijan, którzy poczuli, że prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia to coś więcej niż pusta tradycja i zakupy.

Smaczny posiłek, śpiew, rozmowa, bycie razem, dawanie ale i otrzymywanie: to wszystko budowało Obiad Bożonarodzeniowy w Gateway w Bandon.

Przez kilka lat pomagaliśmy i obserwowaliśmy tę prostą i pełną znaczenia aktywność.

Podczas ostatniej jesieni zaświtał w naszej głowie pomysł dołączenia do tego świętowania.

Przecież te same stoły mogłyby być zajęte przez polski barszczyk i karpia, a Polacy, z rodzinami i samotni, mogliby poświętować Polską Wigilię.

Marzenie nabierało mocy i któregoś dnia podzieliliśmy się nim z przyjacielem.  I co? On już znal innego marzyciela, w Polsce, który ma już kilkuletnią tradycję Wigilii dla Samotnych w Katowicach, w Parku Śląskim.

Prawdziwe znaczenie Świąt i Wigilii to społeczność z innymi, by dzielić radość z przyjścia Boga na ziemię. Chcemy wspólnie posiedzieć i cieszyć się razem.

Możesz skontaktować się z nami : 087 0633138, 086 4462222

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz