poniedziałek, 9 listopada 2015

Dublin,O7.11.2015

Prezentację naszego programu "Flying seniors" w Dublinie uznajemy za sukces.Na spotkanie przyszły osoby zainteresowane uczestnictwem w codziennym życiu w nowej ojczyźnie i "z marszu" dołączyły do listy wyborców.Cieszy nas to,bo lubimy pracować z ludźmi świadomymi swoich praw,zdecydowanymi i aktywnymi.Również bardzo nas ucieszyło ponowne spotkanie z naszą panią konsul,Katarzyną Smoter.


A w Domu Polonii w Dublinie przywitała nas prezes IPS,pani Edyta Dolan

Dołączyły do niej panie Krystyna Pycińska-Tylor,prezes POSK oraz Agnieszka Wieczorkowska,była i miejmy nadzieję przyszła, kandydatka na radną.
Nasi rodacy z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji,w jaki sposób i po co rejestrować się w spisie wyborców,uczestniczyli w zabawach ilustrujących celowość tego programu,skorzystali z możliwości uzyskania wszelkich informacji,jakich mogliśmy im udzielić.A my mieliśmy wielką satysfakcję,że mogliśmy pomóc.
Udzieliliśmy również wielu informacji,jak stworzyć grupę seniorów,podobną do naszej,bo tam również starsze osoby chciałyby się spotykać w swoim gronie i udowodnić,że nie samymi wnukami babcie i dziadkowie żyją.:)
Nam bardzo się spodobała siedziba polonii dublińskiej,szczególnie ,że trafiliśmy na wystawę obrazów i rękodzieła artystycznego.

Cudne rzeczy ludzie robią.
Na koniec zostawiłam najważniejszą i najbardziej radosną wiadomość-nasza pani konsul otrzymała tytuł KONSULA ROKU! Na całym świecie! Gratulujemy gorąco i życzymy dalszych sukcesów i spełnienia wszystkich marzeń  Dziękujemy,jesteśmy dumni z Pani.

Jeszcze tylko chcemy podziękować paniom z Domu Polskiego i mieszkańcom Dulina za bardzo ciepłe,miłe i serdeczne przyjęcie nas.Dziękujemy i mamy nadzieję na współpracę w przyszłości bliskiej i dalszej.
A miasto pożegnało nas deszczowo:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz