środa, 27 listopada 2013

Uwaga konkurs !!!

Do 6 grudnia można przesyłać zgłoszenia na konkurs „Zaproś seniora do monitora”. Jego ideą jest zaktywizowanie seniorów, którzy nie potrafią skorzystać z możliwości nowych technologii. Uczestnicy mogą przy okazji wygrać laptopy, tablety i kamery.

Według badania Megapanel PBI/Gemius spośród 13 mln Polaków po 50. roku życia aż 10 mln w ogóle nie korzysta z Internetu. Traci w ten sposób szanse na zaspokojenie wielu potrzeb: kontaktu z innymi ludźmi, zdobywania wiedzy, rozrywki. Akcja „Zaproś seniora do monitora” ma zwrócić uwagę na ten problem. Stanowi zachętę dla osób obeznanych z nowymi technologiami, aby pomogły ludziom ze swojego otoczenia, którzy nie radzą sobie z komputerem i Internetem.

W ramach konkursu „Zaproś seniora do monitora” należy nagrać materiał wideo i w atrakcyjny sposób pokazać, jakie dokładnie możliwości dają nowe technologie oraz jakie potrzeby starszego pokolenia mogą zaspokoić. Wyróżnieni zostaną autorzy aż 25 materiałów wideo, których prace zdobędą największą liczbę głosów w dwóch etapach konkursu. Mogą oni liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody:

5 x Laptop marki Lenovo G500H 15,6″ i7-3612QM
13 x Tablet marki Samsung Galaxy Tab 3
7 x Kamera cyfrowa marki Panasonic HC-V110 + karta SDHC 8GB

Kluczową rolę w przezwyciężaniu barier związanych ze stawianiem pierwszych kroków w sieci odgrywają osoby trzecie, które pełnią rolę nauczycieli i służą pomocą w sytuacjach kryzysowych – wyjaśnia Monika Sobczyk, koordynator projektu „Zaproś seniora do monitora”. Niezwykle ważna jest więc otwartość, cierpliwość, umiejętność wyjaśnienia wątpliwości. Przełamanie barier związanych z korzystaniem z nowych technologii może dać dużo radości drugiej osobie.

Prace konkursowe można przesyłać do 6 grudnia 2013 r. Więcej informacji dotyczących akcji „Zaproś seniora do monitora” oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie: http://wideokonkurs.pl/


Zapraszamy do uczestnictwa!

Zadanie publiczne pn. „Zaproś seniora do monitora” organizowane przez Fundację Obserwatorium Zarządzania jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Informacje odnośnie  konkursu zaczerpnięte z zaprzyjaźnionego portalu internetowego: kliknij tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz