wtorek, 25 czerwca 2013

"Wiadomośc w butelce"


To może uratować życie. Twoje życie !!!
"Wiadomość w butelce", to akcja zorganizowana przez irlandzki klub „Lions” we współpracy ze SłużbamI Ratunkowymi na terenie całej Irlandii, takimi jak Pogotowie Ratunkowe, Straż pożarna, Policja. Projek
t skierowany do osób samotnie mieszkających, przebywających na terenie całej Irlandii, osób które poruszają się pojazdami,seniorów, osób które posiadają zróżnicowaną historie choroby. Niezależnie od wieku to może uratować zycie, również Twoje. Ideą tej inicjatywy jest zebranie jak najwiekszej liczby danych jak historia choroby, zdjęcie, dane kontaktowe do GP, lekarzy specjalistów u których się leczy dana osoba, rodziny oraz jak największą ilościa informacji, które pomogą Służbom Ratunkowym, w przypadku interwencji. Informacje te bedą niezbędne, gdy osoba będzie nie przytomna lub w krótkim czasie nie będzie w stanie zebrać w/w informacji. Do kwestionariusza w butelce można również dopisać przydatne informacje jak grupa krwi, alergie, informacja o stopniu znajomości j. angielskiego oraz kontakt do osby tłumaczącej, jeżeli osoba posiada zwierzęta można też umieścić, gdzie one przebywają i jak należy się nimi zaopiekować.

Dane te bedą przetrzymywane w specjalnie przystosowanej do tego butelce i trzymane w lodówce. O tym, że ta osoba posiada ją będzie wskazywać specjalna naklejka umieszczona na drzwiach frontowych, drzwiach na tyłach domu jeżeli takie są oraz na drzwiach lodówki. Na pojazdach naklejke należy umieścić na przedniej szybie lub froncie pojazdu oraz przy miejscu , gdzie butelka się znajduje, zazwyczaj jest to schowek obok kierowcy. Jest to bardzo sprawna i szybka metoda pomocy komuś , kto jej w danej chwili potrzebuje pomocy, uległ wypadkowi, bądź wymaga interwencji Służb Ratunkowych takich jak Straż Pożarna, Policja czy Służby Medyczne. Akcja ta będzie przeprowadzona przez w/w służby we współpracy z Irlandzkim klubem „Lions”. Również i grupa seniorów „Kawa czy herbata” z Centrum Together - Razem w Cork bierze udział w tej akcji wraz z Centrum Together, promuje i rozprowadza DARMOWE butelki, które mogą pomóc w przypadku zagrożenia życia bądź sytuacji awaryjnej, gdzie na miejsce wkraczają specjalistyczne Służby Ratunkowe. Kontakt tel. 0894260908, emial seniorzytogether@gmail.com Butelki można pobrać w Centrum Together Razem przy 17 Georges Quay w Cork.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz